Arayın Görüşelim

Parafinans Yeni Ürünlerle Rekabet Çıtasını Yükseltiyor

Parafinans olarak 2014 yılını 650 milyon TL ciro ile kapatarak sektörde en hızlı büyüyen şirketlerden biri olduk ama bundan daha önemlisi 2014 yılının son aylarında kıymetli müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak ve her biri sektörde bir ilk olma özelliği taşıyan 3 yeni ürün üzerinde çalışmaya başladık ve nihayet Nisan Ayı ile birlikte bu hizmetleri hayata geçirdik.

“NÖBETÇİ FAKTORİNG”

 

 Müşterilerimizin Cumartesi günleri de finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini amaç edindik ve ilk etapta İkitelli, Topçular, İmes ve İzmir Şubelerimizi Nöbetçi yaptık. Cumartesi günleri Kobilerin ticari faaliyetleri devam ediyor, piyasa ödemeleri, işçilik ödemeleri oluyor veya Pazartesi sabah erken saatte bu ödemeleri yapmaları gerekiyor. Pazartesi iş yoğunluğu içinde faktoring talebinin yapılması, onaylanması, paranın müşteri hesabına ulaşması elbette hem zaman kaybı yaratıyor hem de müşterilerimizi diğer işlerinden alıkoyuyor. Biz Parafinans olarak Cumartesi günleri talebi alıyor, onaylıyor üstelik ödemeyi de derhal yapıyoruz. 8.000 TL’ye kadar Şubelerimizden nakit ödeme yapabildiğimiz gibi daha yüksek tutarlar için anlaşmalı olduğumuz banka hesaplarına havale yaparak işlemi sonuçlandırmış oluyoruz. Müşterimiz isterse ilgili bankanın Cumartesi açık Şubelerinden parasını nakit tahsil edebiliyor, isterse bu hesaptan kendi ödemelerini yapabiliyor isterse de Pazartesi sabahı para hesabında hazır olduğu için erkenden ödemelerini halledebiliyor.

 

Diğer önemli ürünümüz;

 

“ÇEKİN HEPSİNİ ÇEKİN”...

 

 Yine müşterilerimizin gündelik ihtiyaçlarına yönelik olarak bu ürünü tasarladık. Ticaret hayatında öyle zamanlar oluyor ki 1.000 TL - 1.500 TL gibi rakamlar bile kritik hale geliyor. Bu nedenle Parafinans olarak bize gelen taleplerde çek tutarı kadar ödeme yapmaya başladık. Örneğin müşterimizin 15.000 TL çeki var. Piyasa faizlerine ve çekin vadesine göre 1.000 TL tutabilecek faiz, masraf gibi ödemeleri müşterimizin kredi kartından tahsil ediyoruz ve müşterimize kesintisiz, net ödeme yapıyoruz. Üstelik banka kart komisyonu vs. almıyoruz, bunu Parafinans olarak biz karşılıyoruz. Müşterimiz de 15.000 TL’nin tamamını tahsil ederek ihtiyacını gidermiş oluyor

 

“ÖN ONAY Bİ’DAKKA”

 

 Bu ürünümüz ile aslında basit bir ihtiyaca yöneldik. HIZ… Müşterilerimiz Şubelerimize işlem başvurusu yaptıklarında işleme konu çek veya çeklerin akıbetini 1 dakika içinde öğrenebiliyorlar. Ön Onay 35.000 TL’ye kadar olan çeklerde uygulanan bir hizmet. Elbette Ön Onay alamayan işlemler de oluyor ancak bu durumda dahi kredi analiz ekiplerimiz Müşterimizin talebi üzerine işlemi daha detaylı bir şekilde yeniden değerlendirmeye alıyorlar ve bu çekleri de 1 dakika içinde olmasa da hızla sonuca ulaştırıyoruz. Ön Onay’dan sonra evrakların eksiksiz temini ve para çıkışının yapılması ile işlem tamamlanmış oluyor. Burada önemli konu şu: Müşterilerimiz ellerindeki çekler ile işlem yapıp yapamayacaklarını 1 dakika içinde öğrenebiliyorlar ama elbette her ön onay verilen çek için ödeme yapma taahhütüne girmiyoruz, çünkü bizim için çekin kredibilitesi yanında işlemin gerçek bir ticarete dayanması gerekiyor, eğer burada sorun yoksa müşterimiz biliyor ki ödemesini bizden hızla alabilecek, büyük bir zaman ve enerji tasarrufu olarak görüyoruz bunu.

Biz Faktoring kuruluşlarının Kobilerin ticaret hayatında çok önemli bir fonksiyonu yerine getirdiğine inanıyoruz. Bu nedenle Parafinans’ın odağında hep müşteri memnuniyeti oldu. Müşterilerimizin en hızlı ve en kaliteli hizmeti almayı hakettiklerine inanıyoruz çünkü.

– Parafinans Genel Müdürü Tarık DEĞİRMENCİ

 

Biz Sizi Arayalım